EuroHockey Erkekler Salon Avrupa Şampiyonası Trophy’de mücadele eden temsilcimiz Gaziantep Polisgücü şampiyonayı 3.’lükle tamamladı.

8-10 Şubat 2019 tarihleri arasında Hırvatistan’ın Başkenti Zagreb’de oynanan ve 2 ayrı grupta 8 takımın bulunduğu Trophy’de Gaziantep Polisgücü,

East Grinstead ( İngiltere),

Amiens SC (Fransa)

Soerbymagle HC ( Danimarka )

ile A Grubunda öncelikle yükselme grubunda yer almak için mücadele etti.

Şampiyonadaki ilk maçında Danimarka temsilcisi Soerbymagle HC’yi 12-2’lik skorla mağlup eden Gaziantep Polisgücü ikinci maçında Fransız takımı Amiens SC’yi 5-2’lik skorla geçmesini bildi. Grubundaki son maçında East Grinstead’a 4-3 mağlup olan temsilcimiz, grubunu ikinci olarak bitirerek yükselme grubunda yer alma hakkı kazandı.

 

A Grubundan East Grinstead ve Gaziantep Polisgücü’nün B Grubundan ise Grunwald Poznan ( Polonya ) ile Spv Complutense ( İspanya )’nın bulunduğu ve ilk iki sırayı alan takımın Avrupanın en üst ligine yükseleceği yükselme liginde oynanan maçlar nefesleri kesti.

İlk olarak Spv Complutense ile karşılaşan temsilcimiz rakibine son dakika golüyle 4-3 yenildi. İkinci maçında Grunwald Poznan’ı 6-5’lik skorla mağlup eden temsilcimiz bu skora rağmen averajla üçüncü olarak Trophy liginde kaldı.

Büyük bir mücadele göstererek EuroHockey Erkekler Salon Avrupa Şampiyonası Trophy’de 3. olan temsilcimiz Gaziantep Polisgücü SK’yı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz