Federasyonumuzun , hokeyin ülke genelinde yaygınlaşması için geliştirdiği ‘’Hokey Yıldızlarını Keşfediyor’’ projesiyle hokeyin tanıtımını yaparak yetenekli gençleri hokeye kazandırmaya devam ediyor.

İlk olarak 24-29 Eylül 2018 tarihleri arasında Denizli’de uygulanan projenin ikinci etabı 1-7 Ekim tarihleri arasında İzmir’de, üçüncü etabı 8-14 Ekim’de Manisa’da, dördüncü etabı ise Samsun’da başladı

1-7 Kasım tarihleri arasında Samsun’da, Hollandalı hokey gelişim antrenörü Dennis Gubber ve milli takım antrenörlerimizce, farklı okullardan 100 öğrenciye verilecek temel hokey eğitimi ile hem branşın tanıtımı yapılacak hem de, yetenekli öğrenciler gözlemlenecek.

Projenin Samsun etabının başlamasıyla ilgili bir açıklama yapan Federasyon Başkanımız Sadık Karakan ‘’Hokey Yıldızlarını Keşfediyor projesiyle 2002-2009 doğumlu yetenekli gençleri branşımıza kazandırıp, gelişimlerini takip ederek elit sporcu sayımızı arttırmayı hedefliyoruz. İlk olarak Denizli’de başladığımız projenin ikinci etabını İzmir’de, üçüncü etabını Manisa’da uygulamaya geçirdik. Devamında ise projemize Samsun’da başladık. Samsun’da görevlendirdiğimiz Hollanda’lı Hokey Gelişim Antrenörü Dennis Gubber ve milli takım antrenörlerimiz okullara giderek 2002-2009 doğumlu öğrencilerimizle bir araya geliyor ve öğrencilerimizle birlikte beden eğitimi öğretmenlerimize bir hafta boyunca hokey eğitimi veriyor.
Hokey Yıldızlarını Keşfediyor projesiyle birlikte branşımızın tanıtımı yaparak o ilde hokeyin yaygınlaşmasını arzu ediyor ve öğrencilerimizin kulüp çatısı altında aktif hokeyci olmalarını arzu ediyoruz.“ dedi