Federasyonumuz, hokeyin ülke genelinde yaygınlaşması için geliştirdiği ‘’Hokey Yıldızlarını Keşfediyor’’ projesiyle hokeyin tanıtımını yaparak yetenekli gençleri hokeye kazandırmaya devam ediyor.

İlk olarak 24-29 Eylül 2018 tarihleri arasında Denizli’de uygulanan projenin ikinci etabı İzmir’de uygulandı.
1 – 7 Ekim tarihleri arasında İzmir’de, hokey antrenörlerince, farklı okullardan 100 öğrenciye verilen temel hokey eğitimi ile branşın tanıtımı yapılarak, yetenekli öğrenciler gözlemledi.
Projenin İzmir etabının tamamlanması ile ilgili bir açıklama yapan Federasyon Başkanı Sadık Karakan ‘’Hokey Yıldızlarını Keşfediyor projesiyle 2002-2009 doğumlu yetenekli gençleri branşımıza kazandırıp, gelişimlerini takip ederek elit sporcu sayımızı arttırmayı hedefliyoruz. İlk olarak Denizli’de başladığımız projenin ikinci etabını İzmir’de uygulamaya geçirdik. Görevlendirdiğimiz antrenörlerimiz okullara giderek 2002-2009 doğumlu öğrencilerimizle bir araya geliyor ve kendilerine bir hafta boyunca hokey eğitimi veriliyor. Hokey Yıldızlarını Keşfediyor projesiyle birlikte branşımızın tanıtımı yaparak o ilde hokeyin yaygınlaşmasını arzu ediyor ve öğrencilerimizin kulüp çatısı altında aktif hokeyci olmalarını arzu ediyoruz.“ dedi