15-21 Temmuz 2018 tarihleri arasında ev sahipliğimizde Konya Saraçoğlu Hokey Sahasında düzenlenen EuroHockey U18 Kızlar & Erkekler Avrupa Şampiyonası Championships 3 sona erdi.

Kızlarda; Milli Takımımız ile birlikte Hırvatistan,İsviçre ve Ukrayna’nın bulunduğu şampiyonada Macaristan,Finlandiya,Ukrayna,Litvanya,Hırvatistan ve Milli Takımımız Erkekler kategorisinde mücadele etti.

Kızlarda İsviçre’nin şampiyon,Ukrayna’nın ikinci,Hırvatistan’ın üçüncü Milli takımımızın ise dördüncü olduğu şampiyonanın erkekler kategorisinde Ukrayna şampiyon olurken Milli Takımımız ikinci oldu. Bu sonuçla birlikte Milli Takımımız Championships 2’ye yükselmiş oldu.

Şampiyona’dan sonra yapılan kupa töreninle Kızlarda dereceye giren İsviçre,Ukrayna ve Hırvatistan’a madalya ve kupalarını Konya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer Ersöz ile Başkan Vekilimiz Bayram Yüksel verdi.

Erkekler’de yapılan şampiyonluk seremonisinde Şampiyon olan Ukrayna’nın kupa ve madalyalarını Federasyon Başkanımız Sadık Karakan ve Konya ASKF Başkanı Remzi Ay, ikinci olan milli takımımızın kupa ve madalyalarını Konya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer Ersöz ile Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Kurul Başkanımız Ali Babat, üçüncü olan Hırvatistan’ın kupa ve madalyalarını Yönetim Kurulu Üyemiz Mehmet Yaman ve Başkan Yardımcımız Caner Erim takdim etti.

Seremoniden sonra bir açıklama yapan Federasyon Başkanımız Sadık Karakan “U18 Erkek Milli Takımımızı kutluyorum. Ülkemizin adını Championship 2’ye yazdırdı. Ev sahipliğimiz açısından muhteşem bir organizasyon gerçekleştirdik. Avrupadan gelen yetkililer de bunu ifade ettiler.Şimdi önümüze bakma zamanı.Her şampiyonadan sonra olduğu gibi bu şampiyonadan da dersler çıkarıp bizi daha ileri götürecek kazanımlar elde ettik” dedi