1. etabı 21-27 Nisan 2. etabı ise 7-13 Mayıs tarihleri arasında Konya Saraçoğlu Hokey Sahasında oynanan 2017-2018 Sezonu Kadınlar Açık Alan Süper Lig sona erdi.

Konya Saraçoğlu Hokey Sahasında düzenlenen kupa töreninde konuşma yapan Federasyon Başkanımız Sadık Karakan ”Biliyorsunuz bugün Anneler Günü. Her birimizi yetiştiren ve üzerimizde büyük emekleri bulunan kıymetli annelerimizin ve siz değerli anne adaylarının Anneler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum. Süper Lig boyunca Fair Play olgusunu bir an olsun göz ardı etmeden mücadele ettiğiniz için her birinizi ayrı ayrı tebrik ediyorum. Şampiyon olan Gaziantep Polisgücü ile 2. olan Bolu Belediyesi SK ve 3. olan Gaziantep Doruk kulüplerimizi de başarılarından ötürü kutluyorum. Her geçen gün büyüyerek gelişen Türk Hokeyinin ispatı sizlersiniz. İnanıyorum ki burada kulüpleri adına büyük mücadeleler veren sporcularımız önümüzdeki dönemde milli forma altında da aynı mücadeleyi hatta belki de daha fazlasını göstereceklerdir.” dedi.

Federasyon Başkanımızın konuşmasından sonra ödül törenine geçildi.

Şampiyon olan Gaziantep Polisgücü SK’nın kupa ve madalyalarını Başkanımız Sadık Karakan,


İkinci olan Bolu Belediyesi SK’nın kupa ve madalyalarını Yön etim Kurulu Üyemiz Mehmet Kaplan,

Üçüncü olan Gaziantep Doruk SK’nın kupa ve madalyalarını ise  Yönetim Kurulu Üyemiz Mehmet Yaman verdi.

Bireysel Ödüllerde ise;

2017-2018 Sezonu Kadınlar Açık Alan Süper Lig Gol Kralı olan Nurhan Çınar’ın (Gaziantep Polisgücü) ödülünü MHK Üyemiz Ali Yıldırım,

2017-2018 Sezonu Kadınlar Açık Alan Süper Lig En İyi Oyuncusu seçilen Perihan Küçükkoç’un (Gaziantep Polisgücü) ödülünü A Milli Kadın Baş Antrenörümüz Mustafa Çakır,

2017-2018 Sezonu Kadınlar Açık Alan Süper Lig En İyi Kalecisi seçilen Meltem Çelik’in (Buca Halk Eğitim GSK) ödülünü  ise Genel Sekreterimiz Taylan Mert verdi.