1 yıl önce hain terör örgütü FETÖ tarafından ülkemizin bağımsızlığını ve bütünlüğünü hedef alan alçak darbe girişimi sırasında vatanımızın haysiyet, onur ve namusunu korumakla görevli kolluk güçlerimizin üniformalarını eline geçiren bu teröristler, milletimizin emek ve alın terinin bulunduğu ateşli silahları millete doğrultacak kadar gözleri dönmüştü.

En karanlık gecenin yaşandığı 15 Temmuz 2016 tarihinde Sayın Cumhurbaşkanımızın ‘’Sokağa çıkın’’ talimatı ile bütün millet tarihi boyunca yazdığı kahramanlık destanlarına bir yenisini daha eklercesine sokağa çıkıp; tankın,topun ve tüfeğin önünde bedenlerini siper etmişti.

15 Temmuz Darbe Girişimin yaşandığı ilk saatlerden itibaren Federasyonumuz kurumsal web sitesi ve sosyal medya hesapları aracılığıyla ‘’Demokrasi’nin Yanındayız’’ mesajını vererek bir çok milli takımınızın kamp yapdığı Temmuz ayında milli sporcular ile birlikte ‘’Demokrasi Nöbeti’’ne aktif katılım sağlamıştık.

Federasyonumuzun gerçekleştirdiği tüm toplantı ve seminerlerde 15 Temmuz tarihi sürekli zikredilerek, bu tarihin ve yaşanan terör eylemlerinin unutturulmaması hedeflenmişti.

A Milli Kadın Takımımızın Konya’da                                                                                   U16 Kız Milli Takımımızın Fransa’da
U21 Erkek Milli Takımızın Rusya’da
U21 Kadın Milli Takımımızın ise Çek Cumhuriyeti’nde mücadele ettiği Avrupa Şampiyonaları sırasında verdikleri fotoğraf kareleri Milli Hokeycilerimizin 15 Temmuz’u asla unutmayacaklarını ve unutturmayacaklarını bir kez daha ispatladı..