Ülkemizin ev sahipliğinde 10-12 Şubat tarihleri arasında Alanya’da yapılan Avrupa Kulüpler Şampiyonası Challenge II’de temsilcimiz Gaziantep Polisgücü namağlup Şampiyon oldu.

10 Şubat’ta başlayan maçlar sonucunda Gaziantep Polisgücü 5’te 5 yaparken rakip kalelere 39 gol gönderdi.

Şampiyonanın ardından düzenlenen kupa töreninde Antalya GHSİM İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu,Gaziantep GHSİM İl Müdürü Ökkeş Demir, Federasyon Başkanımız Sadık Karakan,Başkan Vekilimiz Bayram Yüksel, Alanya GHSİM İlçe Müdürü Erdal Tamrak, Gaziantep Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Fatih Güllüoğlu, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Caner Erim ve Mehmet Kaplan hazır bulundu.

 

Antalya GHSİM İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu yaptığı konuşmada ”Antalya olarak yaptığımız bu ev sahipliğinden ötürü büyük mutluluk duyuyorum.Antalya coğrafi konumu itibariyle bir çok branşın ev sahipliğine aday konumdadır. Şampiyon olan Kulübümüz Gaziantep Polisgücü’nü tebrik ediyorum” diyerek sözü Federasyon Başkanımız Sadık Karakan’a bıraktı.

Federasyon Başkanımız Karakan ” Günden güne büyüyen ve gelişen Türk Hokeyi’ne kulüpler bazında bir kupa daha kazandıran sporcularımızı tebrik ediyorum. Antalya GHSİM İl Müdürü Sayın Burhanettin Hacıcaferoğlu’na kıymetli ev sahipliklerinden ötürü teşekkür ederim. Türk Hokeyinin sahip olduğu dinamik büyüme yapısı Ülkemize nice ev sahiplikleri kazandıracaktır. Şampiyonaya katılan tüm takımlarımızı tebrik ediyorum” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından ödül törenine geçildi.

EuroHockey Indoor Club Challenge II’de en iyi oyuncu seçilen Railway Union oyunucusu  Kenneth Carrol’a ödülünü Yönetim Kurulu Üyemiz ve Gaziantep Polisgücü SK Başkanı Mehmet Kaplan takdim etti.

Şampiyonanın en iyi kalecisi seçilen Railway Union oyuncusu Stephen O’keeffe’a ödülünü Gaziantep Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Fatih Güllüoğlu verdi.

 

Aynı sayıda gol atan iki gol kralının Gaziantep Polisgücü’nden olduğu Gol Kralı ödülünü Mahmut Yunus Cengiz ve Rezza Norrouhzaed’e ödülünü EuroHockey Indoor Club Challenge II turnuva direktörü Martin Canniffe verdi.

Namağlup Avrupa Şampiyonu olan Gaziantep Polisgücü SK’nın kupa ve madalyalarını Antalya GHSİM İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu ve Gaziantep GHSİM İl Müdürü Ökkeş Demir verdi.

Kupa ve madalyaların takdiminden sonra Federasyon Başkanımız Sadık Karakan ve Başkan Vekilimiz Bayram Yüksel Avrupa Hokey Federasyonundan (EHF) gelen yetkililere plaketlerini takdim etti.

Kupa töreni sona erdikten sonra Kulüpler ve İzleyiciler Alanya Atatürk Spor Salonunda yapılan Halk Oyunları gösterisini izledi.